Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, yine bir pazar akşamı keyifle konu yazıyorum… Ancak sorun şu ki haftaiçi konu girmeyi unuttum. Maalesef telefondaki uygulamalara daldım ve paylaşım yapmayı unuttum. Ancak aklıma geldiği anda hemen yazarsam belki beni affedersiniz diye 2 haftalık seri arasına konu girmeden direk bunu yazıyorum. Geçen hafta olduğu gibi yine yararlı 3 uygulama tanıtıp ilginizi çekmeyi planlıyorum diyerek hemen başlıyorum…

1. Duolingo

     Duolingo, akıllı telefonlarınızı kullanarak çeşitli diller öğrenmenizi veya öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlayan bir uygulama. Uygulamaya başlarken giriş yapın, günlük girişlerinizi yapın, bölümleri bitirip ödülleri toplayıp baykuşunuza kiyafet alın veya ekstra toplayın. En kolaydan başlayıp çeşitli şekillerde (boşluk doldurma, dinlediğini metne çevirme, fotoğraf bulma, cümle kurma vb…) testler yaptıktan sonra bölüm biter ve bölüm geneli bir sınava girersiniz, onu da geçip bir sonraki aşama için testlere girersiniz. Çok çeşitli kategorilerle kelime dağarcığınızı iyice geliştirirsiniz.

Google Play ile İndir! AppStore ile İndir!

2. Applock – Uygulama Kilidi

     Applock, benim hiçbir telefonumdan eksik olmayan bir uygulamadır. İlk akıllı telefonumu 8. sınıfta almıştım Turkcell T20. Onda da yüklüydü, Aradan 4 5 tane telefon geçti hala da her telefonuma özenle yüklüyorum. Bu uygulama sayesinde telefonunuzun özel bir nesne olduğunu gösterebilirsiniz. Benim telefonumu sınıftakiler, arkadaş çevrem, ailemdekiler falan da aldığı için bir de meraklı olanına denk geldiyse gitti özel. Ama bu uygulama varken, belirlediğiniz güvenlik önlemlerini geçmeyen kimse uygulamalara erişemez. Belirlediğiniz uygulamalara girerken sanki kilit ekranıymışçasına bir ekranla karşılaşıp geri dönerler.

    Benim telefonumda rehber, galeri, mesajlar, wifi servisi, facebook, twitter, instagram, whatsapp gibi özelimin bulunduğu uygulamalar kilitli. Ve AppLock güvenlik konusunda favorim, tek geçerim. Parmak izi desteği var (telefonunuzun da desteklemesi gerek) ve benim dışımda kimse açamıyor. Ha bir de pin veya desen de koymak zorundasınız ki parmağınızı okuyamazsa burdan girin. ama yine güvenliği elden bırakmıyor ve pin koyarsanız tuşların yerlerini değiştiriyor. Böylece izleyen biri şifrenizi anlayamıyor.

Google Play ile İndir! AppStore ile İndir!

3. TINQ

TINQ, kısaca bir film önerileri sosyal medyası diyebiliriz. Tamam biraz karışık olduğunu kabuk ediyorum fakat özetle bu. TINQ, girdiğinizde sizden biraz film oylamanızı istiyor. Veya bir kategoride öneri almak istiyorsanız önce o kategoriye olan hakimiyetinizi ölçüyor. Yani mesela bugün komedi kategorisindeki filmlere bakmak istedim ama maalesef pek bir film oylayamadım çünkü bilmediklerimi sordu sinirlendim çıktım falan 🙂 Ama film önerisi istiyorsanız kimseye danışmanın bir anlamı yok. Girin ve filmleri görün. Ayrıca filmin detaylarını ve izleyici yorumlarını da görmüş olursunuz. Ama en büyük eksiği uygulama türkçe görünse de veritabanı galiba yabancı. O yüzden film ararken yabancı dildeki ismini yazmanız gerek.

Google Play ile İndir! AppStore ile İndir!

Evet, yine birbirinden hoş 3 uygulama ile sizinleydim. Umarım bu hafta yeni ve farklı bir konu yazmayı ihmal etmem 🙂 İyi pazartesiler dilerim 😉

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here